joaopedrofaro has logged 21 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pão e Gente

Pão e Gente

2020
×
★★
Edit this entry  
30
Mascarados

Mascarados

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Blood Sings

Blood Sings

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Seven Years in May

Seven Years in May

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cadê Edson?

Cadê Edson?

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Yesterday There Were Strange Things in the Sky

Yesterday There Were Strange Things in the Sky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Seven Years in May

Seven Years in May

2019
×
Read prior review Edit this entry  
27
To the End

To the End

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Na Boca do Mundo

Na Boca do Mundo

1979
×
★★★
Edit this entry  
25
Pattaki

Pattaki

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Woman Who Invented Love

The Woman Who Invented Love

1980
×
★★★★
Edit this entry  
21
Primate

Primate

1974
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Hypothesis of the Stolen Painting

The Hypothesis of the Stolen Painting

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
And the Ship Sails On

And the Ship Sails On

1983
×
★★★½
Edit this entry  
15
How to Live in the German Federal Republic

How to Live in the German Federal Republic

1990
×
★★★★
Edit this entry  
14
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Church

The Church

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Zorns Lemma

Zorns Lemma

1970
×
★★★★
Edit this entry