• Jimmy Carr: His Dark Material

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★½

  • The Unlikely Murderer

    ★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • The Waiter - A Toni Kukoč Story

    ★★★

  • Yara

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★½

  • Maid

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Chestnut Man

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Schumacher

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Blood Brothers: Malcolm X and Muhammad Ali

    ★★★

  • Untold: Breaking Point

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

    ★★★½

  • Untold: Crimes & Penalties

    ★★★

  • Untold: Caitlyn Jenner

    ★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★

  • Sweet Girl

    ★★½

  • Untold: Deal with the Devil

    ★★★½

  • Luc Longley: One Giant Leap

    ★★★½

  • Deceit

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • More the Merrier

    ★★½

  • Spoiled Brats

    ★★★

  • Blue Dream: The Road to Wembley

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

    ★★★

  • Sophie: A Murder in West Cork

    ★★★

  • Murder by the Coast

    ★★★

  • The Phantom

    ★★★

  • Baggio: The Divine Ponytail

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★½

  • This Is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • TINA

    ★★★½

  • Pelé

    ★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★

  • Locked Down

    ★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • Tiger

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★½

  • Tony Parker: The Final Shot

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★★

  • Come Play

    ★★½

  • Holidate

    ★★½

  • Guillermo Vilas: Settling the Score

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★