jo has logged 113 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Way Back

The Way Back

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Justice League: Crisis on Two Earths

Justice League: Crisis on Two Earths

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Cinderella Story: Starstruck

A Cinderella Story: Starstruck

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry