• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • A Cinderella Story: Starstruck

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Shadow and Bone - The Afterparty

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Chadwick Boseman: A Tribute for a King

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • After We Collided

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • One World: Together at Home

  • The Skywalker Legacy

  • Mulan

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Sanditon

    ★★★½

  • Batman: Hush

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • In the Time It Takes to Get There

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Mr. Malcolm's List

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Bumblebee

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Taylor Swift: The Road to Reputation

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★