• The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • The House of Flowers: The Movie

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Nail Bomber: Manhunt

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★

  • Caught by a Wave

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Cherry

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Fake Famous

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

  • Locked Down

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★

  • News of the World

    ★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Midnight at the Magnolia

    ★★

  • Operation Christmas Drop

    ★★

  • Holidate

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Spontaneous

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • After Love

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★½

  • After We Collided

    ½