• In the Cut

    ★★★

  • Raiders of the Lost Ark

    ★★★

  • I, Daniel Blake

    ★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★½

  • Ladybird Ladybird

    ★★★½

  • Unforgiven

    ★★★★★

  • Belmonte

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★½

  • Acne

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Women on the Verge of a Nervous Breakdown

    ★★½

  • Bad Education

    ★★½

  • Paddington

    ★★½

  • Paddington 2

    ★★★

  • The Double Life of Véronique

    ★★★½

  • Spencer

    ★★

  • Inherent Vice

    ★★★★