Jo Brennan has logged 22 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
A Special Day

A Special Day

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Leo's Room

Leo's Room

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
His Motorbike, Her Island

His Motorbike, Her Island

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
20
House

House

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Pastoral: To Die in the Country

Pastoral: To Die in the Country

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★½
Edit this entry  
09
My Darling Clementine

My Darling Clementine

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Portrait of a Young Girl at the End of the '60s in Brussels

Portrait of a Young Girl at the End of the '60s in Brussels

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Edit this entry  
06
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★
Edit this entry  
05
Inception

Inception

2010
×
★★★
Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Chronicle of Anna Magdalena Bach

Chronicle of Anna Magdalena Bach

1968
×
★★½
Edit this entry  
01
Tape

Tape

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry