Julia has logged 22 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Edit this entry  
27
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Collective

Collective

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chimes at Midnight

Chimes at Midnight

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Edit this entry  
17
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry