• Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Together Together

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Pretend That You Love Me

    ★★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Scoob!

    ★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Mulan

    ★★

  • Onward

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★½

  • Disclosure

  • Some Kind of Heaven

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • The Addams Family

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Collective

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Angry Birds Movie 2

  • The Lion King

    ½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

  • Greener Grass

    ★★★★

  • Kitbull

  • Fyre