jared has logged 57 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Mother's Nightmare

A Mother's Nightmare

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Midnight Kiss

Midnight Kiss

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Flesh & Blood

Flesh & Blood

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Down

Down

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Christmas in the Smokies

Christmas in the Smokies

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Creep

Creep

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Messengers

The Messengers

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scary Movie 5

Scary Movie 5

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Holidate

Holidate

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Witches

The Witches

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
After We Collided

After We Collided

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
After

After

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Casper Meets Wendy

Casper Meets Wendy

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Forget Me Not

Forget Me Not

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Clique

The Clique

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Witch

The Witch

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry