Jman has logged 45 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dead Heat

Dead Heat

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Descent: Part 2

The Descent: Part 2

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Howling

The Howling

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Society

Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Deadbeat at Dawn

Deadbeat at Dawn

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blood Feast

Blood Feast

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Q

Q

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dolls

Dolls

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hellraiser: Revelations

Hellraiser: Revelations

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Troma's War

Troma's War

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pieces

Pieces

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hills Have Eyes Part II

The Hills Have Eyes Part II

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Demons

Demons

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bloodsucking Freaks

Bloodsucking Freaks

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Victor Crowley

Victor Crowley

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Demon Wind

Demon Wind

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Alpha Dog

Alpha Dog

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry