Jman has logged 443 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Retro Puppet Master

Retro Puppet Master

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fire (Pożar)

Fire (Pożar)

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The 3Rs

The 3Rs

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The 3Rs

The 3Rs

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
David Lynch Cooks Quinoa

David Lynch Cooks Quinoa

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Curse of the Puppet Master

Curse of the Puppet Master

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Stage Fright

Stage Fright

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Puppet Master 5: The Final Chapter

Puppet Master 5: The Final Chapter

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
StageFright: Aquarius

StageFright: Aquarius

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Game Over

Game Over

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Puppet Master 4

Puppet Master 4

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Swiss Family Robinson

Swiss Family Robinson

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sisters

Sisters

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Puppet Master III: Toulon's Revenge

Puppet Master III: Toulon's Revenge

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Puppet Master II

Puppet Master II

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fly II

The Fly II

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shivers

Shivers

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Brutal Massacre: A Comedy

Brutal Massacre: A Comedy

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Four Flies on Grey Velvet

Four Flies on Grey Velvet

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry