• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Wrong Turn

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Castle Freak

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Blade: The Iron Cross

    ★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Fried Barry

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Slayer: The Repentless Killogy

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Scare Package

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • 3 from Hell

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Verotika

    ½

  • Satanic Panic

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Brightburn

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★