• Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★★

  • Cry Macho

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Bad Christmas

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Splinters

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Carmel: Who Killed Maria Marta?

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • On the Rocks

    ★★★★½

  • Rifkin's Festival

    ★★

  • Twisting the Aces

    ½

  • Sophie Jones

    ★★★

  • Tragic Jungle

    ★★★★

  • So Much Love to Give

  • The Last Matinee

    ★★★★½

  • Come True

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ½

  • The Crimes That Bind

    ★½

  • Host

    ★★★★½

  • The Rental

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Román

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Alone

    ★★★½

  • A Common Crime

    ★★★½

  • Isabella

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • The Intruder

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Possessor

    ★½

  • Shirley

  • The Night House

    ★★★

  • The Heist of the Century

    ★★★½

  • History of the Occult

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • El silencio del cazador

    ★★½

  • The Poets Visit Juana Bignozzi

    ★★★

  • Scavenger

    ★½

  • Overnight

    ★★★★

  • El cuidado de los otros

    ★★★

  • The Silent Party

    ★★½

  • The Returned

    ★★

  • Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

    ★★★★

  • La Casa

    ★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★

  • Advantages of Travelling by Train

    ★★★½

  • Entire Days Together

    ½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Lucy in the Sky

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • Color Out of Space

    ★½

  • The Good Intentions

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Rare Beasts

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dogs Barking at Birds

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Warning: Do Not Play

    ★★★½

  • In the Middle of the Labyrinth

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★★