Justin has logged 92 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Police Academy

Police Academy

1984
×
★★★
Edit this entry  
29
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Black & White

Black & White

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Gospel of Eureka

The Gospel of Eureka

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★½
Edit this entry  
28
The Hollywood Knights

The Hollywood Knights

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★½
Edit this entry  
26
Intersection

Intersection

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Black Shampoo

Black Shampoo

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Raven

Raven

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fiend

The Fiend

1972
×
★★½
Edit this entry  
24
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
Edit this entry  
24
Notes on the Circus

Notes on the Circus

1967
×
Edit this entry  
24
Cassis

Cassis

1966
×
Edit this entry  
23
Double Dragon

Double Dragon

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Mausoleum

Mausoleum

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scary Stories

Scary Stories

2018
×
★★
Edit this entry  
21
In Cold Blood

In Cold Blood

1967
×
★★★★
Edit this entry  
21
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★
Edit this entry  
20
There's Nothing Out There

There's Nothing Out There

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Watch

The Watch

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Cutting Class

Cutting Class

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
The Sitter

The Sitter

2011
×
★★
Edit this entry  
18
Amazon Women on the Moon

Amazon Women on the Moon

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Real McCoy

The Real McCoy

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sudden Fury

Sudden Fury

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Miss Bala

Miss Bala

2019
×
Edit this entry  
16
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★
Edit this entry  
16
Lunch Wagon

Lunch Wagon

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Grissom Gang

The Grissom Gang

1971
×
★★★½
Edit this entry  
15
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nadine

Nadine

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Cat People

Cat People

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry