JJ🃏 has logged 19 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Made You Look: A True Story About Fake Art

Made You Look: A True Story About Fake Art

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Mighty Aphrodite

Mighty Aphrodite

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sleuth

Sleuth

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry