JJ🃏 has logged 17 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry