Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Congress

The Congress

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cruising

Cruising

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Decalogue I

Decalogue I

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Place in the Sun

A Place in the Sun

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
2046

2046

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Brick

Brick

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Socks on Fire

Socks on Fire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
See for Me

See for Me

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Mark, Mary + Some Other People

Mark, Mary + Some Other People

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Poser

Poser

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry