Jordan has logged 249 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fatman

Fatman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★
Edit this entry  
12
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Edit this entry  
07
Madhouse

Madhouse

1974
×
★★★½
Edit this entry  
06
Mad Love

Mad Love

1935
×
★★★½
Edit this entry  
05
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ninja III: The Domination

Ninja III: The Domination

1984
×
★★★½
Edit this entry  
01
From Beyond the Grave

From Beyond the Grave

1974
×
★★★
Edit this entry  
01
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Deadbeat at Dawn

Deadbeat at Dawn

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dead of Night

Dead of Night

1945
×
★★★½
Edit this entry  
28
Werewolf of London

Werewolf of London

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dracula's Daughter

Dracula's Daughter

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mystery of the Wax Museum

Mystery of the Wax Museum

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Psycho IV – The Beginning

Psycho IV – The Beginning

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dr. Phibes Rises Again

Dr. Phibes Rises Again

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Psycho III

Psycho III

1986
×
★★★
Edit this entry  
23
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★½
Edit this entry  
18
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Raven

The Raven

1963
×
★★
Read the review Edit this entry