• Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

    ★½

  • Eternals

    ★★★★

  • History of Ha

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Kate

    ★★★

  • star-crossed: the film

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Happening

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Whether the Weather is Fine

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Demonic

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Medium

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Great Freedom

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • The Novice

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Mommy Issues

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • The Unholy

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★★