• Christmas with The Chosen: The Messengers

  • One for the Road

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • House of Gucci

  • All Too Well: The Short Film

  • The Simpsons in Plusaversary

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Night of the Ghoul Log

  • One Pint at a Time

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Dug Days

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • How to Catch Creation

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Pride

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • Fanny: The Right to Rock

  • Save Ralph

  • When I'm Her

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • See You Then

  • Everything in the End

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Meltdown in Dixie

    ★★★½

  • Me To Play

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Sunday Dinner

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • This Is the Way We Rise

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Soul of the City

  • Chore Day - The Incredibles Way

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

  • Cookie Num Num

  • A Day in the Life of the Dead

  • Unparalleled Parking