jiggy_nicky33 has logged 17 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Breathless

Breathless

1960
×
Edit this entry  
30
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gnomeo & Juliet

Gnomeo & Juliet

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Way

The Way

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Through the Olive Trees

Through the Olive Trees

1994
×
★★★★
Edit this entry  
18
Life, and Nothing More...

Life, and Nothing More...

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Edit this entry  
25
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★½
Edit this entry  
23
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Edit this entry