Jhonatan has logged 24 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I Don't Just Want You to Love Me

I Don't Just Want You to Love Me

1993
×
★★★★
Edit this entry  
31
Blow Up My Town

Blow Up My Town

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Fear of Fear

Fear of Fear

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
30
I Don't Belong Anywhere: The Cinema of Chantal Akerman

I Don't Belong Anywhere: The Cinema of Chantal Akerman

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Based on a True Story

Based on a True Story

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hard Labor

Hard Labor

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Fleetwood Mac in Concert - The Mirage Tour

Fleetwood Mac in Concert - The Mirage Tour

1983
×
Edit this entry  
27
Comeback

Comeback

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Sweet Hereafter

The Sweet Hereafter

1997
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Silence of the Sea

The Silence of the Sea

1949
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Dark Crimes

Dark Crimes

2016
×
★★
Edit this entry  
19
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cargo

Cargo

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★
Edit this entry  
13
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Girl on the Escalator

Girl on the Escalator

2016
×
Edit this entry  
07
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Let There Be Light

Let There Be Light

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Anon

Anon

2018
×
★★
Edit this entry  
04
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry