• Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

  • The Boy Who Killed My Parents

  • Squid Game

  • The Lost Daughter

  • Dune

  • Malignant

    ★★★★

  • Aftermath

  • The Trip

    ★★★

  • The Green Knight

  • Old

  • Nitram

    ★★★★½

  • Pig

  • Titane

    ★★★★★

  • Lamb

  • The Innocents

    ★★★★

  • The Medium

    ★★★★½

  • Two

  • Bo Burnham: Inside

  • The Power

  • Nobody

  • The Feast

  • Gaia

  • Hunter Hunter

  • Phobias

  • Son

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Framing Britney Spears

  • Coming Home in the Dark

    ★★★

  • Mass

    ★★★★★

  • Knocking

  • CODA

    ★★★

  • Censor

  • Death to 2020

  • The Call

  • The Empty Man

  • Soul

  • The Haunting of Bly Manor

  • Flashback

  • Caveat

  • The Blackwell Ghost 5

  • American Murder: The Family Next Door

  • I Care a Lot

  • Another Round

  • The Devil All the Time

  • Rent-A-Pal

  • Nomadland

  • Pieces of a Woman

  • Come True

  • The Swarm

  • I'm Thinking of Ending Things

  • She Dies Tomorrow

  • Host

  • Greenland

  • The Dark and the Wicked

  • The Invisible Man

  • Promising Young Woman

  • Possessor

  • Relic

  • The Night House

  • His House

  • History of the Occult

    ★★★★★

  • The Blackwell Ghost 4

  • 1917

  • Soul

  • Queen & Slim

  • Doctor Sleep

  • Impetigore

  • El Camino: A Breaking Bad Movie