• Borat Subsequent Moviefilm

  • Nomadland

  • Two War Images

    ★★★

  • Cavalo

    ★★★½

  • Contemporary Cinema

  • Corpus Christi

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

  • A Month of Single Frames

  • It Must Be Heaven

    ★★★½

  • The Traitor

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • The Swallows of Kabul

    ★★

  • A Love Song for Latasha

  • Waiting for the Carnival

    ★★★

  • Varda by Agnès

    ★★★★½

  • Marighella

  • Synonyms

    ★★★★

  • A Home with a View

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★★

  • Vever (For Barbara)

  • Sócrates

    ★★★

  • Skyscraper

  • The Image Book

  • Border

    ★★

  • Bixa Travesty

    ★★★★

  • Inland Sea

    ★★★★★

  • Grass

    ★★★

  • The Florida Project

  • Claire's Camera

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Lucky

    ★★★★

  • No No Sleep

  • Hill of Freedom

    ★★★½

  • Like Someone in Love

  • Walker

  • In Chris Marker's Studio

  • Hahaha

    ★★★★

  • Tokyo Sonata

    ★★★★★

  • 35 Shots of Rum

    ★★★★

  • Speed Racer

    ★★★★½

  • Fake Blond

    ★★★½

  • Life Can Be So Wonderful

    ★★★½

  • We Own the Night

    ★★★★½

  • Last Days in a Lonely Place

    ★★★

  • Rehearsals for Retirement

    ★★★★½

  • Botinada: A Origem do Punk no Brasil

    ★★★

  • The Hills of Disorder

    ★★★★★

  • Unbalance

  • Linda Linda Linda

    ★★★★

  • Sshtoorrty

  • Green Vinyl

    ★★★★

  • Peões

  • Los Angeles Plays Itself

    ★★★★★

  • 25th Hour

  • Master, a Building in Copacabana

  • Blissfully Yours

    ★★★★½

  • Rabbits

  • In the Darkness of Time

    ★★★★

  • The Trespasser

    ★★★½

  • All About Lily Chou-Chou

    ★★★★★

  • La Libertad

    ★★★★½

  • In Praise of Love

    ★★★★

  • Fat Girl

    ★★★★

  • Pulse

    ★★★★

  • Babilônia 2000

  • Mysterious Object at Noon

    ★★★

  • Bamboozled

    ★★★★

  • Platform

    ★★★½

  • Porrada!

  • The Gleaners and I

    ★★★★½

  • The Wind Will Carry Us

    ★★★★