élise has logged 18 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Marion, 13 ans pour toujours

Marion, 13 ans pour toujours

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
School's Out

School's Out

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Long Shot

Long Shot

2019
×
Edit this entry  
20
Où sont les noirs ?

Où sont les noirs ?

2020
×
Edit this entry  
19
Fary: Hexagone

Fary: Hexagone

2020
×
Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

2020
×
Edit this entry  
17
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Je, tu, il, elle

Je, tu, il, elle

1974
×
Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Party Is Over

The Party Is Over

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
An Easy Girl

An Easy Girl

2019
×
Edit this entry  
07
Delphine and Carole

Delphine and Carole

2019
×
Edit this entry  
07
Hippocrates

Hippocrates

2014
×
★★★
Edit this entry