Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stella

Stella

2008
×
Edit this entry  
22
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Edit this entry  
04
How I Became a Superhero

How I Became a Superhero

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
Edit this entry  
01
Daddy Cool

Daddy Cool

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The ABCs of Love

The ABCs of Love

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
New York Minute

New York Minute

2004
×
Edit this entry  
20
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
Edit this entry  
14
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
13
Ibrahim

Ibrahim

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
Edit this entry  
30
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
French Tech

French Tech

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gagarine

Gagarine

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Gleaners and I: Two Years Later

The Gleaners and I: Two Years Later

2002
×
Read the review Edit this entry  
13
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
Edit this entry  
09
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
All Hands on Deck

All Hands on Deck

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Edit this entry  
27
School of Rock

School of Rock

2003
×
Edit this entry  
20
Four Roads

Four Roads

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Mandibles

Mandibles

2020
×
Edit this entry  
19
Slalom

Slalom

2020
×
Edit this entry  
19
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
Edit this entry  
13
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
Edit this entry  
12
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
Edit this entry  
05
Olla

Olla

2019
×
Edit this entry  
01
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
Edit this entry  
01
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
19
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
Edit this entry  
09
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
Edit this entry  
17
Camille Rewinds

Camille Rewinds

2012
×
Edit this entry  
12
How to Be a Good Wife

How to Be a Good Wife

2020
×
Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
Edit this entry  
11
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
09
WandaVision

WandaVision

2021
×
Edit this entry  
09
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Moxie

Moxie

2021
×
Edit this entry