Jess has logged 41 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★
Edit this entry  
30
All This, and Heaven Too

All This, and Heaven Too

1940
×
★★★
Edit this entry  
20
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★
Edit this entry  
05
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★
Edit this entry  
04
The Woman in White

The Woman in White

1948
×
★★★
Edit this entry  
03
Adrift

Adrift

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Book Club

Book Club

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

1959
×
★★★½
Edit this entry  
16
Sommersby

Sommersby

1993
×
Edit this entry  
12
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Fosse/Verdon

Fosse/Verdon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Simon

Simon

1980
×
Edit this entry  
15
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Wild Hogs

Wild Hogs

2007
×
★★★
Edit this entry  
23
The Cutting Edge

The Cutting Edge

1992
×
★★★
Edit this entry  
15
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Father of the Bride

Father of the Bride

1950
×
★★½
Edit this entry  
02
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
Edit this entry  
01
Show Boat

Show Boat

1951
×
★★★½
Edit this entry  
27
Rent

Rent

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Edit this entry