Jess has logged 19 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★
Edit this entry  
28
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
Edit this entry  
27
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
23
Game Over

Game Over

1989
×
Edit this entry  
23
Frontline: United States of Conspiracy

Frontline: United States of Conspiracy

2020
×
Edit this entry  
22
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Edit this entry  
17
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
Edit this entry  
15
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★
Edit this entry  
15
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Way We Were

The Way We Were

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Photograph

The Photograph

2020
×
Edit this entry  
09
Newsies

Newsies

1992
×
Edit this entry