• Candyman

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • F9

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Black Art: In the Absence of Light

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • Marvelous and the Black Hole

  • The Sparks Brothers

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Wild Mountain Thyme

  • Happiest Season

    ★½

  • Over the Moon

  • Soul

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • Bloodthirsty

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Lovers Rock

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • David Byrne's American Utopia

  • Tenet

  • Frontline: United States of Conspiracy

  • My Octopus Teacher

  • Onward

    ★★★★

  • The Photograph

  • Feels Good Man

  • The Truffle Hunters

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Save Yourselves!

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★

  • The Mole Agent

    ★★★

  • Boys State

    ★★★★½

  • Noelle

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Booksmart

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★

  • Late Night

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★

  • The Problem with Apu

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • The Fate of the Furious

    ★★

  • John Wick: Chapter 2

  • Get Out

  • Arrival

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Creed

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road