Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
22
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mother/Android

Mother/Android

2021
×
★½
Edit this entry  
20
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★½
Edit this entry  
16
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
10
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Mud

Mud

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
½
Edit this entry  
02
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Alien³

Alien³

1992
×
★½
Edit this entry  
31
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Tyrannosaur

Tyrannosaur

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★½
Edit this entry  
25
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Edit this entry  
24
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Edit this entry  
11
The Wind That Shakes the Barley

The Wind That Shakes the Barley

2006
×
★★★★
Edit this entry  
09
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★
Edit this entry  
06
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★
Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Vice

Vice

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★½
Edit this entry  
28
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
26
Machete

Machete

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
Rust and Bone

Rust and Bone

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Infinite

Infinite

2021
×
★½
Edit this entry  
23
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry