• Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Respect

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • F9

    ★★★

  • Cruella

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • The Empty Man

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Hubie Halloween

  • Nomadland

    ★★★★

  • Antebellum

    ½

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • The Rental

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Fantasy Island

    ½

  • The Night House

    ★★★

  • Zola

    ★★★★

  • The Turning

  • The Grudge

    ★★

  • Black Christmas

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Doctor Sleep

  • Countdown

  • In the Tall Grass

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Haunt

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

  • Crawl

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★½

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Ma

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Brightburn

    ★★

  • Come to Daddy

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • The Lodge

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Overlord

  • The Perfection

    ★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • The Predator

    ★½

  • The Nun

  • Suspiria

    ★★★

  • Slender Man

    ½