JBird has logged 40 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Private War

A Private War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Outside Story

The Outside Story

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Boondock Saints II: All Saints Day

The Boondock Saints II: All Saints Day

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Buried

Buried

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Good on Paper

Good on Paper

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
False Positive

False Positive

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Holes: The Edge of All We Know

Black Holes: The Edge of All We Know

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The History of Future Folk

The History of Future Folk

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rams

Rams

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Paycheck

Paycheck

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Johnny Be Good

Johnny Be Good

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Legends of the Fall

Legends of the Fall

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cosmic Sin

Cosmic Sin

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wedding Guest

The Wedding Guest

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Red Hook Summer

Red Hook Summer

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lions for Lambs

Lions for Lambs

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Natural

The Natural

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Us Again

Us Again

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Once Bitten

Once Bitten

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
New Jack City

New Jack City

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Plan B

Plan B

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Shadow

The Shadow

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Braven

Braven

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cowboys

Cowboys

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry