• Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • O Night Divine

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★★★

  • Jonas Brothers Family Roast

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Wolf

  • The Humans

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Prey

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Beckett

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Old

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★★½

  • The Forever Purge

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Flora & Ulysses

    ★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Songbird

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Call

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Shithouse

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Flashback

    ★★★

  • Run

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★½

  • Little Fish

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Mainstream

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★★

  • Chemical Hearts

    ★★

  • Ghosts of War

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Honeydew

  • Query

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★