Jem has logged 40 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Feast

Feast

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Partly Cloudy

Partly Cloudy

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Daddy Day Care

Daddy Day Care

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Furie

Furie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wild Thornberrys Movie

The Wild Thornberrys Movie

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cats & Dogs

Cats & Dogs

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Rugrats Movie

The Rugrats Movie

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rugrats in Paris: The Movie

Rugrats in Paris: The Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rugrats Go Wild

Rugrats Go Wild

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Help

The Help

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Judith Lucy: Judith Lucy Vs Men

Judith Lucy: Judith Lucy Vs Men

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hannah Gadsby: Douglas

Hannah Gadsby: Douglas

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
In & Out

In & Out

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ma

Ma

2019
×
½
Read the review Edit this entry