• Awake

    ½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Holidate

    ★★★

  • The Secret Garden

  • #Alive

    ★★★★

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Aeronauts

  • Bird Box

    ★★★★

  • Ocean's Eight

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • The Post

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Geostorm

    ★★★

  • 1922

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Naked

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★★★

  • Immortal Demon Slayer

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Beach Rats

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★★

  • Zootopia

    ★★★★★

  • San Andreas

    ★★★

  • Focus

    ★★★★

  • Fifty Shades of Grey

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★★

  • Before We Go

    ★★★★½

  • In Time

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★

  • Beverly Hills Chihuahua

    ★★★★

  • The Boy in the Striped Pyjamas

    ★★★★

  • Ocean's Thirteen

    ★★★★

  • Son of the Mask

    ★★★★

  • Ocean's Twelve

    ★★★★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★★

  • Ocean's Eleven

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★½

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★½