• Killing

  • Stupid Young Heart

  • In Fabric

  • The Man Who Feels No Pain

  • The Wind

  • The Standoff at Sparrow Creek

  • Cities of Last Things

  • Her Smell

  • Halloween

  • Angel

  • Jessica Forever

  • Nekrotronic

  • Aniara

  • Greta

  • The Predator

  • Jinpa

  • Roma

  • The House That Jack Built

  • Climax

  • Diamantino

  • Deadpool 2

  • The Dig

  • Assassination Nation

  • Legend of the Demon Cat

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★½

  • Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★½

  • xXx: Return of Xander Cage

    ★★★

  • Fences

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Split

    ★★★½

  • I Am Not Your Negro

    ★★★½

  • Lion

    ★★★½

  • Free Fire

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Prevenge

    ★★½

  • Morgan

    ★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Imperium

    ★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★★

  • Ghostbusters

  • Independence Day: Resurgence

    ★½

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

    ★★

  • Warcraft

    ★★

  • The Salesman

    ★★★★

  • Elle

    ★★★★

  • The Neon Demon

  • Loving

    ★★★½

  • Paterson