Jeff has logged 59 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Beirut

Beirut

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Tully

Tully

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Clara's Ghost

Clara's Ghost

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bao

Bao

2018
×
Edit this entry  
13
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
06
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Gemini

Gemini

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
A Kid Like Jake

A Kid Like Jake

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Spy Kids: All the Time in the World

Spy Kids: All the Time in the World

2011
×
★★½
Edit this entry  
10
All I See Is You

All I See Is You

2016
×
★★½
Edit this entry  
08
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider Baby

Spider Baby

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
mother!

mother!

2017
×
★★
Edit this entry  
28
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry