Jeff has logged 78 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Bright

Bright

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
The House

The House

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★½
Edit this entry  
31
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★½
Edit this entry  
31
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Woodshock

Woodshock

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
It

It

2017
×
Edit this entry  
04
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Inhumans: The First Chapter

Inhumans: The First Chapter

2017
×
★★½
Edit this entry  
31
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Dawson City: Frozen Time

Dawson City: Frozen Time

2016
×
Edit this entry  
14
The Bed

The Bed

1967
×
★½
Edit this entry  
14
The Bed

The Bed

1967
×
★½
Edit this entry  
10
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★½
Edit this entry  
05
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★★
Edit this entry  
05
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★
Edit this entry  
04
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
03
CHiPS

CHiPS

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Sleepless

Sleepless

2017
×
★★
Edit this entry  
25
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
Edit this entry  
21
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Edit this entry  
14
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
10
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Early Summer

Early Summer

1951
×
Edit this entry  
05
The Bachelor and the Bobby-Soxer

The Bachelor and the Bobby-Soxer

1947
×
Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry