Sort by

Jeffrey has logged 205 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Vigilante

A Vigilante

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Urban Cowboy

Urban Cowboy

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Extinction

Extinction

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Behind Enemy Lines II: Axis of Evil

Behind Enemy Lines II: Axis of Evil

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Behind Enemy Lines

Behind Enemy Lines

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Heartbreak Ridge

Heartbreak Ridge

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ava

Ava

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Prospect

Prospect

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Welcome to Sudden Death

Welcome to Sudden Death

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
General Commander

General Commander

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cobra

Cobra

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Vigilante

A Vigilante

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cut Throat City

Cut Throat City

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Debt Collector

The Debt Collector

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Silencing

The Silencing

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Silverado

Silverado

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hanna

Hanna

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Deep Blue Sea 3

Deep Blue Sea 3

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The 2nd

The 2nd

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lucky Day

Lucky Day

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Archive

Archive

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blood and Money

Blood and Money

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Villain

Villain

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Redcon-1

Redcon-1

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Outpost

The Outpost

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Survive the Night

Survive the Night

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harsh Times

Harsh Times

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Emperor

Emperor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Body Cam

Body Cam

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Captive

The Captive

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
River Runs Red

River Runs Red

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Trauma Center

Trauma Center

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Safe House

Safe House

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry