Sort by

Jeffrey has logged 170 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
6 Guns

6 Guns

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
What Still Remains

What Still Remains

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
We Own the Night

We Own the Night

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Death Race 2050

Death Race 2050

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shock and Awe

Shock and Awe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alpha

Alpha

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Death Race: Beyond Anarchy

Death Race: Beyond Anarchy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Interrogation

Interrogation

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Padre

The Padre

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lake Placid: Legacy

Lake Placid: Legacy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Marine 6: Close Quarters

The Marine 6: Close Quarters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
22 July

22 July

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kings

Kings

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Siberia

Siberia

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Silencer

Silencer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Venom

Venom

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Looking Glass

Looking Glass

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
End of a Gun

End of a Gun

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Decommissioned

Decommissioned

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Predator

The Predator

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Behind Enemy Lines III: Colombia

Behind Enemy Lines III: Colombia

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Behind Enemy Lines II: Axis of Evil

Behind Enemy Lines II: Axis of Evil

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry