• Hubie Halloween

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • The Wild Boys

    ★★★★½

  • You Were Never Really Here

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★½

  • Jurassic World

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • Only Lovers Left Alive

    ★★★★½

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • Iron Man 3

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • Holy Motors

    ★★★★½

  • The Avengers

    ★★★★

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★½

  • Hugo

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★

  • Thor

    ★★★

  • True Grit

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★

  • Inception

    ★★★½

  • Iron Man 2

    ★★★

  • Sherlock Holmes

    ★★★½

  • Avatar

    ★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • Zombieland

    ★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Tropic Thunder

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★½

  • Iron Man

    ★★★★★