Mr. Blue Sky has logged 308 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Game

The Game

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Vanishing

The Vanishing

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Silver Streak

Silver Streak

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fatman

Fatman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Open Range

Open Range

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wild Card

Wild Card

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nighthawks

Nighthawks

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Frailty

Frailty

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Switchback

Switchback

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncle Peckerhead

Uncle Peckerhead

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Late Phases

Late Phases

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cooties

Cooties

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry