Jaden has logged 33 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Snowball Fight

Snowball Fight

1897
×
Read the review Edit this entry  
26
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Megalopolis

Megalopolis

×
Read the review Edit this entry  
22
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pompeii

Pompeii

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
One from the Heart

One from the Heart

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Under Pressure: Making 'The Abyss'

Under Pressure: Making 'The Abyss'

1993
×
Read the review Edit this entry  
04
Avatar: Creating the World of Pandora

Avatar: Creating the World of Pandora

2010
×
Read the review Edit this entry  
04
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry