Jaden has logged 219 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
Read the review Edit this entry  
08
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Thunder

Thunder

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Strike

Strike

1925
×
Read the review Edit this entry  
21
The Wold Shadow

The Wold Shadow

1972
×
Read the review Edit this entry  
21
The Dante Quartet

The Dante Quartet

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dark Tower

The Dark Tower

1999
×
Read prior review Edit this entry  
21
Night Music

Night Music

1986
×
Read prior review Edit this entry  
21
The Garden of Earthly Delights

The Garden of Earthly Delights

1981
×
Read prior review Edit this entry  
21
Comingled Containers

Comingled Containers

1996
×
Read prior review Edit this entry  
21
Chinese Series

Chinese Series

2003
×
Read prior review Edit this entry  
21
Eye Myth

Eye Myth

1972
×
Read prior review Edit this entry  
21
Stellar

Stellar

1993
×
Read the review Edit this entry  
21
The Dante Quartet

The Dante Quartet

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wonder Ring

The Wonder Ring

1955
×
Edit this entry  
21
Black Ice

Black Ice

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Garden of Earthly Delights

The Garden of Earthly Delights

1981
×
Read the review Edit this entry  
21
Eye Myth

Eye Myth

1972
×
Read the review Edit this entry  
21
Mothlight

Mothlight

1963
×
Read the review Edit this entry  
21
Night Music

Night Music

1986
×
Read the review Edit this entry  
21
The Dark Tower

The Dark Tower

1999
×
Read the review Edit this entry  
21
Black Ice

Black Ice

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chinese Series

Chinese Series

2003
×
Read the review Edit this entry  
21
Mothlight

Mothlight

1963
×
Read the review Edit this entry  
21
Stellar

Stellar

1993
×
Read the review Edit this entry  
21
Comingled Containers

Comingled Containers

1996
×
Read the review Edit this entry  
21
Return to Reason

Return to Reason

1923
×
Read the review Edit this entry  
20
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
Read the review Edit this entry