Josh has logged 133 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The White Helmets

The White Helmets

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
22 July

22 July

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Democrats

Democrats

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Angels Are Made of Light

Angels Are Made of Light

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry