• No Time to Die

    ★★★½

  • Editing

    ★★★

  • The Bones

    ★★★★½

  • Fire in My Belly

    ★★½

  • Four Roads

    ★★★½

  • Cuatro paredes

    ★★½

  • Fucking with Nobody

    ★★½

  • Play It Safe

    ★★★★

  • Remember Where You Are

    ★★½

  • Friends and Strangers

    ★★★

  • Cryptozoo

    ★★½

  • It's a Sin

    ★★★★

  • Tripping with Nils Frahm

    ★★★

  • Moments Like This Never Last

    ★★★

  • Sweat

    ★★★½

  • Menarche

    ★★★

  • A Night at the Opera

    ★★★½

  • Autofiction

    ★★

  • Nadia, Butterfly

    ★★★

  • Downstream to Kinshasa

    ★★★★

  • Genus Pan

    ★★★½

  • New Order

    ★★★

  • Yellow Cat

    ★★★

  • Mama

    ★★★★

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★★

  • In My Room

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★

  • Ghosts

    ★★½

  • Apples

    ★★★

  • The Brilliant Biograph: Earliest Moving Images of Europe (1897-1902)

    ★★★★★

  • PVT Chat

    ★★★½

  • The Unseen River

    ★★★★

  • Strasbourg 1518

    ★★★★

  • The Thousand and One Lives of Doctor Mabuse

    ★½

  • 80,000 Years Old

    ★★★½

  • Accidental Luxuriance of the Translucent Watery Rebus

    ★★★★★

  • Wife of a Spy

    ★★★½

  • Gagarine

    ★★★★

  • One Cut of the Dead – Mission: Remote

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★½

  • Correspondence

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • IWOW: I Walk on Water

    ★★★★

  • Mayor

    ★★★½

  • La vita nuova

    ★★★★

  • The Trouble with Being Born

    ★★★

  • Purple Sea

    ★★★★★

  • All Hands on Deck!

    ★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★

  • Undine

    ★★★½

  • Red Moon Tide

    ★★★½

  • Corporate Responsibility

    ★★★★★

  • Circumstantial Pleasures

    ★★★★½

  • One in a Thousand

    ★★★

  • Malmkrog

    ★★★★

  • last night i dreamt that somebody loved me

    ★★★★

  • South

    ★★★★

  • Road to Roma

    ★★★★

  • UNLOCKED

    ★★★

  • Kala azar

    ★★★

  • The Cloud in Her Room

    ★★★★

  • Tender

    ★★½

  • Farewell Amor

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★

  • Air Conditioner

    ★★★

  • Apiyemiyekî?

    ★★★½

  • Cold Meridian

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Claudette's Star

    ★★★

  • Faith

    ★★★½

  • Out of Place