Josh has logged 189 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
The Hit

The Hit

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
For All Mankind

For All Mankind

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Soylent Green

Soylent Green

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sólo con tu pareja

Sólo con tu pareja

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
French Exit

French Exit

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★
Edit this entry  
04
The Kingdom of Fun

The Kingdom of Fun

1989
×
Edit this entry  
04
The Cost of Treachery

The Cost of Treachery

1984
×
Edit this entry  
04
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Selfridges

Selfridges

1983
×
Read the review Edit this entry  
03
Privilege

Privilege

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
25 Million Pounds

25 Million Pounds

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Living Dead

The Living Dead

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mr. Deeds

Mr. Deeds

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
2010

2010

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Artists and Models

Artists and Models

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Seven Weeks

Seven Weeks

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pandora's Box

Pandora's Box

1992
×
★★★½
Edit this entry  
11
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spring

Spring

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
Snow Steam Iron

Snow Steam Iron

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry