jaywill🎃 has logged 32 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
101 Dalmatians II: Patch's London Adventure

101 Dalmatians II: Patch's London Adventure

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
102 Dalmatians

102 Dalmatians

2000
×
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Wuthering Heights

Wuthering Heights

1939
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Confessions of a Dangerous Mind

Confessions of a Dangerous Mind

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hustler

The Hustler

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Enough

Enough

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Second Act

Second Act

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
Edit this entry  
09
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars Biomes

Star Wars Biomes

2021
×
Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Early Man

Early Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Do-Over

The Do-Over

2016
×
★★
Read the review Edit this entry