🔆jobelle🔆 has logged 12 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Edit this entry